تبلیغات
رمضان
کد لوگوهای سه گوشه
شمیم شهادت - «حماسه ی 9 دی تنها متعلق به 9 دی نیست»
تازنده ایم رزمنده ایم و تا پای جان مدافع حریم ولایت هستیم و فدایی مولایمان حضرت حجت بن الحسن (عج)

«حماسه ی 9 دی تنها متعلق به 9 دی نیست»

شنبه 24 دی 1390 07:09 ق.ظ

نویسنده : شمیم شهادت گمنام

بسم رب الشهداء والصدیقین

«حماسه ی 9 دی تنها متعلق به 9 دی نیست»

از زمانی که مردم غیور کشورمان به رهبری امام خمینی (ره ) موفق شدند به پیروزی انقلاب اسلامی،دشمنان اسلام یک لحظه نگذاشته اند که مردم ما آسوده باشندو هر روز با یک فتنه و خدعه ی جدید پیش می آیند تا شاید بتوانند این  حکومت اسلامی که ان شاء الله باید زمینه ساز حکومت جهانی مولایمان حضرت صاحب الزمان (عج ) باشد را از بین ببر ند اما زهی خیال باطل که مردم ما بیدارند و همیشه پشت سر رهبر معظم و بصیر خود در حرکتند و هرگز گمراه نخواهند شد وتا آرمانهای امام عزیزمان که همان آرمانهای جهانی اسلام است تحقق نیابد از پای نخواهند نشست که تا شرک و کفرز هست ، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم و تازنده ایم رزمنده ایم.

مامحکم ایستاده ایم ...

اما حماسه ی عظیم 9 دی که مشت محکی بود بر دهان دشمنان اسلام تنها متعلق به 9 دی نیست این حماسه ای بود که مردم ما ، با عبرت از تاریخ آن را ساختند .که در این نوشتار میخواهم این فتنه را در تاریخ و صدر اسلام و از زبان امام علی (ع) بیان کنم. که اگر مردم ما و مسؤلان ما انس بیشتری به قرآن و نهج البلاغه داشتنه باشند هیچ گاه در هیچ فتنه ای گمراه نخواهند بود.

1-اولین بارامام علی (ع)  اسم این جریا های مقابل را جریان فتنه گذاشتند.

امام علی (ع) در خطبه 93 نهج البلاغه می فرمایند:«و اگر مرا از دست دادید و اموری ناخشایند و، ومصیبتهایی سخت بر شما فرود آمد،بسیاری از پرسندگان سر از شرم بر نخواهند داشت.وبسیاری از پرسیده شدگان سست می شوند، و آن به هنگامی است که جنگتان به درازا کشد. ودامن خویش بالا زندو دنیا به سختی بر شما تنگ شود ،وروزگار سختی ،برشما،به درازا کشد ،تا اینکه خدا به پاس نیکانتان ،شما را گشایش دهد.چون فتنه ها روی آورد ،باطل رنگ حق گیرد. و چون روی بگرداند ،حقیقت آشکار شود . چون فتنه روی کند ناشناخته است ، و چون روی بگرداند ، شناخته ،فتنه ، چون باد می وزد. وبه شهری برمیخورد و به شهری در می گذرد. بدانید از دید من ، بیم انگیز ترین فتنه برشما ،فتنه ی امویان است. فتنه ای کور و کبود است ،رنج آن همه گیر .وآسیب به خاصان می رسد. و هرکه بینا باشد ، و در آن بنگرد گزندش به او نیز رسد وآنکه بر آن چشم بر بندد ،بلا از او درگذرد.به خدا سوگند !که پس از من امویان را امیران بدی بر خود خواهید یافت. همچون شتر ماده ی پیر و تند خوی (که دوشنده ی شیر خود را )به دندان می گیرد ، وبا دستش ضربه می زند، و به پا لگد می کوبد و مانع دوشیدنش می شودوشما را وا نگذارد مگر آنان که به سود خویش دانند. یا بی زیان بر خویش . و فتنه شان چندان بپاید ، که یاری خواستنشان از آنان ،چون یاری خواستن برده باشد ،از پرورنده اش. و پیروی کننده از پیروی شونده. فتنه ای که از آنان بر شما فرود می آید ،زشت منظر و سهمناک است و بخش هایی از «جاهلیت» است. و در آن روشنی هدایت نیست،و نشانه ی هدایت در آن دیده نمی شود.ما اهل بیت از این فتنه برکنار خواهیم ماند و از دعوتگران آن نیستیم،آنگاه خدا شما را از این فتنه نجات دهد ، همچنان که گوشت از پوست جدا می شود ( و این ) از سوی کسی خواهد شد که آنان را به خواری نشاندو به زور براند و آنان را جام (بلا)بنوشاند  و به آنان نبخشد مگر به شمشیر وآنان را نپوشاند مگر به بیم.»

2-انگیزه ی فتنه گران فقط دنیا و قدرت گرایی ، هوا وهوس و تشنه ی قدرت هستند.

امام علی (ع) در خطبه 50 نهج البلاغه می فرمایند:«همانا آغاز فتنه ها ، هواهای نفسانی است ، که پیروی می شوند و احکامی که به نادرستی پدید می آیند.در آنها با کتاب خدا مخالفت می شود.و در آنها مردانی ، از مردان دیگر ،بر خلاف دین خدا یاری می جویند. پس اگر حق و باطل از هم جدا باشند ، حق بر خواهندگانش ،پنهان نمی ماند و اگر حق به باطل پوشانده نباشد زبان کینه ورزان ، از آن بریده می شود . ولیکن بخشی از حق وبخشی از باطل ،به هم در آمیخته می شوند  و از اینجاست که شیطان بر دو ستان خود چیره می گردد«و آنان که پیش از آن ،مورد لطف خدا بوده اند ،نجات می یابند»

3-هدف فتنه گران بر اندازی بود .

مانند ناکثین(پیمان شکنانی که جنگ جمل را راه انداختند) که امام علی (ع) در خطبه 51  می فرمایند:«آگاه باشید ! که همانا معاویه گروهی اندک از گمراهان را رهبری می کند ،که آنها را به تاریکی نادانی فرو برده است.چنانکه آنان کورکورانه خویش را به کام مرگ می کشند.»

4- ابزار فتنه گران ؛

v      دروغ و تهمت

در زمان امام علی (علیه السلام) با اینکه امام در قتل عثمان نقشی نداشت اما معاویه با خدعه ی خود سعی بر این داشت که به دروغ به امام تهمت شراکت در قتل عثمان را بزند که در نهج البلاغه در نامه ی 6 امام علی علیه السلام خطاب به معاویه می نویسد:«همانا آنان که با ابوبکر و عمر و عثمان بیعت کردند ،با من نیز به همان پیمان بیعت کردند .پس ،آنکه حاضر است گزینش کردن نتواند ،وآنکه غایب است ،رد کردن نتواند...به جان خودم سوگند ! ای معاویه !اگر بی دغدغه ی هوسی ، به خرد خویش بنگری ،مرا ، بی گنه ترین مردم ،در کشتن عثمان خواهی یافت . و به یقین خواهی دانست ، که من از آن برکنار بوده ام . مگر آنکه بخواهی ، بی گناه مرا به جنایت بیالایی ، و آنچه را بر تو آشکار است ،بپوشانی.واسلام.»

v      شبهه افکنی

مانند جنگ صفین که قرآن ها را بر سر نیزه زدند و با شبهه افکنی که شما با قرآن می جنگید قضیه را به حکمیت کشاندند. مولای متقیان علی (علیه السلام ) در خطبه 38 می فرمایند:«و همانا «شبهه»  از آن جهت  «شبهه» نامیده  شده است ، که  به «حق» ماند. »

در فتنه ی 88 هم رنگ سبز که برای مردم مقدس بود را سپر خود کرده اند.که مردم بصیر  باشعارهای مانند «رنگ سبز موسوی قرآن روی نیزه است» به سران فتنه اعلام داشتند که مردم متوجه خدعه ی آنها شده اند.

v      حرمت شکنی

در فتنه 88 هم قصد داشتند تا قداست وحرمت رهبری را بشکنند.آنها با شکستن حرمت ها و عادی جلو دادن این امر سعی داشتند تا از اهمیت ارزشها بکاهند.

v      فضا سازی رسانه ای

این شکی نیست که رسانه ی دنیا در دست یهودان فراماسون است و مردم چیزی را می بینند که آنها تصمیم می گیرند .و در فتنه ی 88 هم  شبکه های ماهواره ای رادیو و.. پوشش گسترده ای علیه انتخابات برقرار کرده بودند.

درزمان امام علی (ع) هم فضا سازی گسترده ای علیه امام عزیزمان انجام شده بود به طوری که هفتاد هزار منبر علیه ایشان برگزار شد و احادیث دورغ فراوانی ساخته شد.

v      جابه جایی معیارها

در حدیث داریم که «علی مع الحق و الحق مع العلی »

شمر از رزمندگانی بود که در رکاب علی (ع) در جنگ صفین شمشیر می زد اما هم او چند سال بعد در کربلا مقابل فرزند امام علی (ع) که حجت خدا بود قرار می گیرد و امام حسین (ع) را به شهادت می رساند.

ضمن اینکه با توجه به سخنان مقام معظم رهبری (حفظه الله) همیشه ملاک سنجیدن افراد  زمان حال آنها باشد .

ممکن است شخصی در گذشته سوابق درخشانی داشته باشد اما امروز علیه نظام حرکت کند کما اینکه در فتنه 88 ایین امر به خوبی دیده شد.

v      سوء استفاده از مقدسات

که در فتنه معمول این است که همیشه از مقدسات سوء استفاده شده است. زمانی از منتصب بودن با پیامبر(ص)، از قرآن ، از نام امام و... که باید هوشیار باشیم.

v      ایجاد تفرقه

امام علی (ع) در خطبه ی 121 نهج البلاغه می فرمایند:«همانا که شیطان راه های خویش را بر شما آسان می سازد و می خواهد که پیوند های دینتان را یک به یک باز کند.واتحاد شما را پراکنده سازد . و به تفرقه در شما فتنه انگیزد.پس، از وسوسه ها و فریب هایش روی بگردانید ! و اندرز را از هرآنکس که به شما هدیه کند بپذیرید! و آن را نگهدارید! »

5- امتحان بود.

فتنه 88 امتحانی بود که ملت سرافراز ایران اسلامی از آن پیروز بیرون آمدند و حماسه ی غرورانگیز 9 دی را آفریدند.

6-حماسه ی 9دی یک پیام برای آینده و آیندگان دارد ؛«در فضای غبار آلوده ی فتنه نورافکن ولایت و عمل به رهنمودهای رهبر عزیزمان راهگشای ما و موجب سعادت ماست»

امواج فتنه ها را کشتی های ولایتمندی راهگشا خواهد بود.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: افسر جوان جنگ نرم ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 بهمن 1390 10:16 ب.ظ

گالری تصاویر سوسا وب تولز