تبلیغات
رمضان
کد لوگوهای سه گوشه
شمیم شهادت - شهید عزادار نمی خواهد، شهید رهرو می خواهد (شهید علیرضا موحد دانش)
تازنده ایم رزمنده ایم و تا پای جان مدافع حریم ولایت هستیم و فدایی مولایمان حضرت حجت بن الحسن (عج)

شهید عزادار نمی خواهد، شهید رهرو می خواهد (شهید علیرضا موحد دانش)

یکشنبه 10 مهر 1390 11:10 ب.ظ

نویسنده : شمیم شهادت گمنام

بسم رب الشهداءوالصدیقین


هفته ی دفاع مقدس است و با موج همایش ها ،یادبود ها و... مواجه ایم،مدتی است كه شهدا خیلی عزیز شده اند و برای چند روزی است كه فیلم ها و برنامه های صدا وسیما خوب به این موضوع می پردازداما...

اما تا می آییم باور كنیم كه این مراسمات واقعا اثربخش بوده است با اتمام هفته ی دفاع مقدس وداع با آرمانها هم آغاز می شود و نمود آن را در برنامه ها و دیگر اقدامات به وضوح می بینیم.

اگر واقعا شهدا را دوست داشتیم ،اگر برایشان احترام قائل بودیم راهشان را ادامه می دادیم و پا روی خونشان نمی گذاشتیم .

"به خدا شهیدا اصلا به این گلها احتیاج ندارند ،شهدا خودشون توگلستانند ،شهدا رهرو میخوان ،شهدا می خوان كه فساد را ریشه كن كنید ،بد حجابی را از بین ببرید.شما كه مسئولید و از دستتان بر میآید چرا برای مبارزه با  فساد و بد حجابی كاری نمی كنید؟!"

 

اینها صحبتهای مادر شهید محمد علی شاهچراغی است كه در مراسم تجلیل از شهدا در گلزار شهدای شیراز خطاب به مسئولینی كه تاج های گل را نثار قبور شهدا می كردند می گفت.

مادری كه دغدغه ی این مسائل را دارد اوست كه با بغضی كه به سختی فرو می خورد ناراحتی خود را از طرز پوشش جوانان امروز ابراز می داشت و اوست كه در مواجهه ی با اینگونه افراد ،به یاد جگر پاره پاره ی فرزند خود می افتد و اشك می ریزد در حالی كه می بیند بعضی افراد چگونه با بی اعتنایی به صحبت های رهبر عزیزمان خون فرزندان اسلام را پایمال می كنند.

اگر هفته ی دفاع مقدس در تقویم هایمان گذاشته شده،آیا جز برای این است كه ما یادآوری كنیم شهدا برای چه رفتند ،وظیفه ی ما در قبال خون آنها چیست؟و تجدید پیمان كنیم با شهدا و آرمانهای امام راحلمان؟!

 

وبا یاد آوری آن كارهای گذشته ،حال خود را بررسی كنیم تا ببینیم چقدر توانسته ایم خواسته ی شهدا را برآورده كنیم؟

اگر وصیت نامه ی شهدا را مرور كنیم حرف تمامی آنها همین بوده است ؛امام را تنها نگذارید،از اسلام دفاع كنید .آرمانهای امام را محقق كنید،ادامه دادن را ه شهدا،اطاعت از ولی فقیه

 

مگر امام عزیز ما آن پیر جماران نمی گفت كه شما 50سال عبادت خدا را كرده اید یك بار هم وصیت نامه ی شهدا را بگیرید و بخوانید و به آن عمل كنید...

این همه تأكید امام برای چه بود ؟!غیر از اینكه باید به وصیت اینمردان آسمانی عمل كنیم ؟!

چرا فراموش می كنیم كه شهدا طبق آیه ی قرآن ناظر بر اعمال ما هستند؟!

آیا از نظارت آنها شرم نداریم؟!

نگویید شهدا شرمنده ایم ،بگویید شهدا آماده ایم

آماده برای ادامه دادن را شما برای اطاعت از رهبر عزیزمان برای دفاع از حریم ولایت برای زمینه سازی مقدمات ظهور مولایمان حضرت حجت بن الحسن عسكری (عج).

چه می شد اگر تمام سال های ما مانند همین هفته بود ویاد شهدا هیچگاه از خاطرمان محو نمی شد.

جوانان امروز ما كه چند نسل از شهدا فاصله دارند ،چقدر شهدا را می شناسند خودما چند شهید را به خوبی می شناسیم؟اما اگر بگویند فلان فوتبالیست یا فلان بازیگر را می شناسید تا شماره ی شناسنامه اش را هم به سرعت پاسخ می دهد.

این برای ایران ما یعنی فاجعه!

 

ما مبارزه می كنیم تا در قربانگاه عشق ،عالی ترین تجلی فداكاری و پرستش را عملاً نشان دهیم نه آنكه دستاوردهای مادی حیات ،ما را فریفته باشد.

                                                      شهید چمران 

 

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شهادت ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 بهمن 1390 10:08 ب.ظ

گالری تصاویر سوسا وب تولز